×

V 11. etapi Tour de France v begu rumena in zelena majica

Sagan in Froome po zmagi

Fantastična vožnja Petra Sagana (Tinkoff) in Chrisa Frooma (Team Sky), ki jima je do cilja uspel slediti le Saganov klubski kolega Maciej Bodnar, je bila presenečenje dirke po Franciji.

Tibault Pinot (FDJ) je obdržal pikčasto majico, tudi zelena in rumena majica nista menjali lastnikov.

Etapa od Carcassonna do Montpellierja je bila dolga 162,5 kilometrov. Rezervirana je bila za šprinterje, delo jim je v zadnjih 50 kilometrih otežil veter. Deset kilometrov pred ciljem je napadel Sagan, ki je s to potezo presenetil tekmece, sledili so mu le trije. Thomas tempa ni uspel držati do cilja.

Nairo Quintana (Movistar Team) je ostal v ozadju in ni uspel ujeti ubežne četverice. Prav tako je imel nekaj kilometrov pred ciljem defekt Mark Cavendish (Dimension Data) in je izpadel iz boja za prvo mesto v etapi.

Med Slovenci je etapo najvišje končal Luka Pibernik (Lampre - Merida) na 95. mestu.

Froome je z današnjo odlično vožnjo še utrdil prvo mesto v skupni razvrstitvi, prav tako se ni spremenila uvrstitev drugo, tretje in četrto uvrščenega na lestvici.

Objavljeno: 13.07.2016