×

Ručigaj najhitrejši na nočnem kriteriju v Kranju

Ručigaj najhitrejši na nočnem kriteriju

V soboto so se kolesarji pomerili na nočnem kriteriju po ulicah Kranja. Spektakularna dirka je na ulice četrtega največjega mesta v Sloveniji v večernih urah privabila številne gledalce.Na dirki ni šlo brez padcev in poškodb, pokal pa je tudi karbon.

V najmočnejši kategoriji elite in pod 23 let so gledalci videli precej pobegov. Med ubežniki je bil tudi Žiga Ručigaj (Radenska Ljubljana), ki je dobil dirko. Zbral je 25 točk. Drugi je bil zmagovalec petkovega kriterija v Šenčurju Aldo Ino Ilešič (Astellas Cycling Team). Gašper Katrašnik (Adria Mobil) je bil tretji.

Pri starejših mladincih je po nekaj krogih prišlo do pobega Žige Jermana (Radenska As) in Jake Primožiča (KK Sava Kranj), ki sta osvojila prvo in drugo mesto. Tretji je bil Matej Merčun (Radenska As).

V ženski elite kategoriji je na najvišji stopnički ponovno stala Špela Kern (BTC City Ljubljana), druga je bila članica Calcit bike teama Tina Perše in tretja Katja Jeretina (KK Adria Mobil).

Med starejšimi mladinkami sta bili na prvi in tretji stopnički kolesarki BTC City Ljubljana Karin Penko in Hajdi Zajc. Na drugo mesto se je uvrstila Hrvatica Maja Perinović (BK Zadar).

Med mlajšimi mladinci so na najvišjih mestih kraljevali člani Adrie Mobila. Zasedli so kar prva štiri mesta. Zmagal je aktualni državni prvak Boštjan Murn pred Janom Bevcem, Aljažem Omrzelom in Martinom Colnarjem.