×

De Marchi osvojil 48. veliko nagrado Kranja

De Marchi

V nedeljo so se kolesarji zbrali na eni najprestižnejših in najstarejših kolesarskih dirk pri nas, dirki za Veliko nagrado Kranja – memorial Filipa Majcna. Dirka je letos potekala že 48. leto zapored.

V zgodnjih popoldanskih urah so člani dirkali po kranjskih ulicah, z zaključkom na Jelenovem klancu. Prenovljena trasa je obsegala 12 krogov, dolgih dobrih 12 km in 3 klasične kranjske kroge.

Na dirki je bilo 99 kolesarjev, poleg Slovencev kar lepo število tujih tekmovalcev, kljub temu pa so vse leteče cilje pobrali kolesarji domačih klubov. Prvi leteči cilj je osvojil David Per (ADRIA MOBIL), drugega Marko Pavlič (CYCLING ACADEMY TEAM), tretjega Radoslav Rogina (ADRIA MOBIL), ki je bil tudi zmagovalec v ovelika nagrada sssvojenih letečih ciljih.

Dirko, dolgo 155,1 km, je zaznamovala visoka vročina, zato kar tretjina kolesarjev dirke ni končala.

Zmaga med člani je odšla v Italijo k Mattii De Marchiju (A.S.D. CYCLING TEAM FRIULI). Drugi je bil član Adrie Mobila Radoslav Rogina in tretji ponovno Italijan Simone Ravanelli (UNIEURO WILIER TREVIGIANI).