×

Roglič na kronometru odličen 10., Cancellara ponovno zlat

Roglič odličen 10. na OI

35-letni Švicar Fabian Cancellara je po odlični predstavi na olimpijskih igrah v Pekingu 2008 ponovno osvojil zlato medaljo v kronometru. Z neverjetno vožnjo je bil za 47 sekund hitrejši od Nizozemca Toma Dumoulina in za minuto in dve sekundi od Britanca Chrisa Frooma.

Kolesarji so se spopadli z dvema krogoma skupne dolžine 54,6 kilometrov. Slovence je zastopal Primož Roglič. Ostali člani slovenske cestne kolesarske reprezentance so se že vrnili domov.

Roglič se je uvrstil na 10. mesto z 2 minutama in 40 sekund zaostanka za zmagovalcem. Za nastop si zasluži vse čestitke, saj je v svoji kratki profesionalni karieri izenačil uvrstitev na olimpijskih igrah v kronometru z Janijem Brajkovičem, ki je pred štirimi leti prav tako edini zastopal Slovenijo.

Objavljeno: 10.08.2016