×

Luka Pibernik zmagovalec 6.etape Eneco Toura

Pibernik

Luka Pibernik (Lampre-Merida) je bil v 6. etapi Eneco Toura na Nizozemskem v ciljnem šprintu najhitrejši. Kljub temu, da je bila glavnina le nekaj sekund za ubežniki, so se za zmago pomerili Britanec Mark McNally (Wanty - Groupe Gobert), Belgijec Bert Van Lerberghe (Topsport Vlaanderen – Baloise), Francoz Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale) in Američan Chad Haga ( Team Giant-Alpecin) in Pibernik.

Etapa je bila dolga 185 kilometrov. Start je bil v Riemstu, cilj pa v Lanakenu. Kolesarji so se spopadli s šestimi kratkimi, a strmimi vzponi.

V skupnem seštevku še vedno vodi Avstralec Dennis Rohan (BMC Racing Team), drugi je njegov klubski kolega Američan Taylor Phinney, ki za njim zastaja za 16 sekund. Tretji je Nemec Tony Martin (Etixx - Quick Step) z zaostankom 24 sekund. Peter Sagan (Tinkoff) je na četrtem mestu z zaostankom 27 sekund.

Na dirki je pet Slovencev. Najboljši je Primož Roglič (Team LottoNL - Jumbo), ki za vodilnim zaostaja za 39 sekund in je trenutno na 11. mestu. Luka Mezgec (Orica-BikeExchange) je 86., Luka Pibernik je 89., Marko Kump (Lampre-Merida) je 117. in Borut Božič (Cofidis, Solutions Crédits) 146.

Objavljeno: 24.09.2016