X
Skupaj 0.00 (€)

Penkova in Kerpanova v Dohi končali kronometer

WJ Doha ITT

V dopoldanskih urah so se mladinke na svetovnem prvenstvu v Dohi pomerile v kronometru. Slovenijo sta zastopali Karin Penko in Katja Kerpan. Za naslov svetovne prvakinje se je pomerilo 40 kolesark, ki so jim nastop krojile visoke temperature.

Zmagovalka 13,7 kilometrske proge je postala Nizozemka Karlijn Swinkels, ki je dirko končala s časom 18:21. Svetovna podprvakinja je postala Italijanka Lisa Morzenti z zaostankom 8 sekund za zmagovalko, tretje mesto pa je osvojila Francozinja Juliette Labous z zaostankom 22 sekund.

Slovenska mladinka Karin Penko je kronometer končala na 21. mestu z zaostankom 1:17, Katja Kerpan pa na 34. mestu z zaostankom 2:11.