Prijave in naročila (0)
X
Skupaj 0.00 (€)

Na hrvaškem ciklokrosu tudi nekaj Slovencev

 

CX

 

Tako kot vreme ni bilo najbolj naklonjeno svetovnem prvenstvu v ciklokrosu, ki se je ta vikend odvijal v luksemburškem Bielesu, tudi v Jastrebarskem vremenske razmere niso bile idealne.

To se je verjetno pokazalo tudi pri številu udeležencev, saj se jih je v predprijavi obetalo okoli 120, na štartni črti pa se jih je zbralo le 96. Na dirki so bili tudi Slovenci, dva izmed njih sta bila na stopničkah.

V kategoriji elite je do zmage in naslova državnega prvaka prišel Bojan Gunjević (Bk Ciklus), drugi je bil Matej Skuzin (Bbk Požega) in tretji Silvije Tomac (Bk Biker).

Med ženskami sta v elitni kategoriji prvi dve mesti osvojili Italijanki Gloria Musa in Alessandra Musa (oba S.c. Valle Seriana Cene A.s.d.), tretja je bila prejemnica majice državne prvakinje Lucija Jerbić (Bk Biker).

V kategoriji U23 je bil najhitrejši Matija Meštrić (Bk Maraton Kreidler). Drugi je bil Antonio Barać (Bbk Orlov Krug) in tretji Nedžad Mahmić (Rc Sport Vollmann).

V kategoriji veterani A je zmagal Slovenec Martin Ločnikar (Bike Republic), drugi je bil Velimir Čonkaš (Bk Maraton Kreidler) in tretji Tomislav Katalenić (Klub Koturaša Jastrebarsko).

V kategoriji veterani B je zmago prav tako odnesel Slovenec Bojan Ločnikar (Bike Republic), drugi Ivan Habuš (Bk Ciklus) in tretji Darko Kriković (Bk Puls).

V kategoriji junior je zmagal Josip Meštrić (Bk Maraton Kreidler), drugi je bil kolesar Kd Roga Viktor Potočki in tretji Roko Fržop (Bbk Orlov Krug).

V kategoriji junior - w je zmagala Ania Žufič (Bk Maraton Kreidler), druga je bila Maja Perinović (Biciklistički Klub Zadar) in tretja Ema Filipović (Bk Biker).

V kadetski kategoriji je zmagal Timotej Kocen (Bk Maraton Kreidler), drugi je bil Fran Miholjević (Bk Rijeka) in tretji Mirko Budimlić (Bk Maraton Kreidler).

V kategoriji SPORT je prvo mesto osvojil Ilija Fabić (Bk Puls), drugo Ivan Radaković (Bk Faust Vrančić) in tretje Dragan Mihalec (Bk Maraton Kreidler).

V kategoriji U13 je Noa Antolović (Bk Montes) prehitel drugouvrščenega Rudolf Pavlina (Biciklistički Klub Perfa). Tretji je bil Gabriel Josipović (Biciklistički Klub Perfa).

V kategoriji U13-W je bila najhitrejša Laura Horvat (Bk Maraton Kreidler), druga je bila Jana Filipović (Bk Biker) in tretja Ida Trstenjak (Bk Muraavantura).

V kategoriji U14 je zmagal Matija Trstenjak (Bk Muraavantura), drugi je bil Nicolas Gojković (Biciklistički Klub Zadar) in tretji Luciano Brala (Bk Faust Vrančić).

V kategoriji U15 je do prvega mesta prišel Ivan Peruško (Bk Axa), drugi je bil Bruno Krizmanić (Biciklistički Klub Perfa) in tretji Josip Juras (Biciklistički Klub Fortica).

Foto: Lenart Šmid

Rezultati

 


Objavljeno: 29.01.2017

Vir/avtor:

Galerija

Sorodne novice

03 Feb 2019
Gorsko kolesarstvo

SP v ciklokrosu: Med elito naslova v Belgijo in na Nizozemsko

ci so po dveh desetletjih gostili svetovno prvenstvo v ciklokrosu. Naslovi najboljših v petih kategorijah pa so romali dvakrat v ...

29 Nov 2018
Gorsko kolesarstvo

DP v ciklokrosu to nedeljo v Cerknici

Četrta dirka letošnje sezone bo štela tudi za naslove državnih prvakov. 2. decembra v industrijski coni Podskrajnik.

Vir:

Komentarji

NOVO

Dodaj v košarico

Označevalni trakovi - trak za označevanje tra...
Spletna cena:

3.50 €

pri nakupu nad 50 3.20 €

NOVO

Dodaj v košarico

VARNOSTNE SPONKE, SREBRNE 28mm 1000 KOS (knofce)
Spletna cena:

7.95 €

pri nakupu nad 5 7.50 €