×

V Španiji najvišje Pibernik in Tratnik

Pibernik in Tratnik v Španiji

V Španiji so se ta vikend kolesarji pomerili na dveh dirkah. Med njimi je bilo šest Slovencev, ki so se v soboto udeležili dirke po Murcii in v nedeljo klasike Almeria.

Nastopili so Simon Špilak (Team Katusha – Alpecin), Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), Luka Pibernik, Domen Novak in David Per (Bahrain Merida Pro Cycling Team) ter Luka Mezgec (Orica-Scott).

V soboto je na 182,7 kilometrov dolgi klasiki iz San Javierja do Murcie zmago osvojil Španec Alejandro Valverde (Movistar Team). S pobegom slabih 70 kilometrov pred ciljem si je pripeljal dve minuti in 10 sekund prednosti.

Drugi je bil Špilakov klubski kolega Kolumbijec Jhonatan Restrepo, tretji pa Avstrijec Patrick Konrad (Bora-Hansgrohe).

Izmed Slovencev je bil najboljši Špilak na 21. mestu. Bil je v zasledovalni skupini, ki je poskušala ujeti Valverdeja, vendar se mu niso uspeli približati.

Tratnik je bil 26., Pibernik 40., Per 65., Mezgec 87. in Novak 113.

Nedeljsko klasiko, dolga 190,9 kilometrov, je spremljalo ponekod tudi deževno vreme.

V finalnem šprintu je bil najhitrejši Danec Magnus Cort Nielsen (ORICA-Scott), ki mu špansko podnebje očitno ustreza, saj je letos prišel že do druge zmage. Drugo mesto je osvojil Nemec Rüdiger Selig (Bora – Hansgrohe) in tretje Belgijec Jens Debusschere (Lotto Soudal).

V času zmagovalca so v cilj prišli tudi trije Slovenci. Pibernik in Tratnik sta bila v cilju drug za drugim n 13. in 14. mestu, Mezgec pa je dirko  končal na 27. mestu.

S 47 sekundami zaostanka sta v cilj prišla Per in Špilak na 44. in 48. mesto, Novak pa je dirko končal z minuto in 18 sekund zaostanka na 73. mestu.

Objavljeno: 12.02.2017