×

Kump v Omanu pod stopničkami

Kump v Omanu

Četrta etapa dirke po Omanu je bila ponovno uspešna za dolenjsko puščico Marka Kumpa.

Po dveh etapah, kjer ni bil v ospredju, je finalnem šprintu na etapi dolgi 118 kilometrov osvojil peto mesto. Visoka nadmorska višina in številni klanci mu niso prišli do živega, tako kot tudi ne prvouvrščenemu Norvežan Alexandru Kristoffu (Katusha-Alpecin). Ta je bil v boju za zmago močnejši od Italijana Sonnya Colbrellija (Bahrain-Merida) in Belgijca Grega Van Avermaeta (BMC Racing).

Grega Bole je bil 52., Borut Božič pa 101.

Dirka se je začela zelo hitro, v pobeg je šlo devet kolesarjev, ki so se borili za osvojitev letečega cilja in prvi gorski cilj. Osvojil ju je Bob Jungels (Quick-Step Floors). Drugi gorski cilj je osvojil Stefan Denifl (Aqua Blue Sport). Ubežniki so si pridelali nekaj prednosti, ki so jo držali do zadnjega klanca. V zaključku je največ moči ostalo Kristoffu, ki si je priboril že tretjo zmago v letošnji sezoni.

Ben Hermans (BMC Racing) še vedno vodi v skupnem seštevku, med Slovenci pa je najvišje uvrščen Kump na 48. mesto., kamor se je zavihtel s 70. mesta.

Objavljeno: 17.02.2017