×

V Poreču zmaga Italijanu

GP Poreč

GP Laguna Poreč na Hrvaškem, dolge 158 kilometrov, se je udeležilo kar nekaj slovenskih ekip. Tokrat Slovenci sicer niso posegli po najvišjih uvrstitvah, med prvo deseterico je bil le eden.

Zmago na za večino kolesarjev prvi dirki sezone je osvojil 24-letni Italijan Andrea Toniatti, drugo mesto je osvojil njegov rojak Paolo Totò (Sangemini - MG.Kvis), do tretjega mesta pa je prišel Stephan Rabitsch (Team Felbermayr - Simplon Wels).

Najboljši kolesar slovenske ekipe je bil nov član Adrie Mobila Italijan Andrea Borso z vzdevkom Pitbull. Dirko je končal na 6. mestu. Dve mesti za njim je v cilj prišel Tadej Pogačar (ROG-Ljubljana). Na 13. mestu je dirko zaključil drugi član Adrie Mobila Jure Golčer, 10. oziroma 11. mest za njim pa  sta v cilj prišla novinec pri Amplatz-BMC Rok Korošec in njegov nekdanji članski kolega Žiga Jerman (ROG-Ljubljana). Katrašnik Gašper je bil 26., Dušan Rajović (oba Adria Mobil) pa 30. Ostali slovenski kolesarji so dirko zaključili nad 30. mestom.

Tokrat smo za vtise po končani dirki povprašali dva trenerja slovenskih ekip:

Boštjan Mervar (Adria Mobil)

Razplet je bil pričakovan. Sicer smo pričakovali, da bo Gašper Katrašnik prispel do cilja v ubežni skupini in opravil šprint. V ubežni skupini smo imeli dva kolesarja, vendar nobeden od njih ni hiter. Zadnjih 10 kilometrov smo se tudi v glavni skupini udeležili lova za ubežniki, vendar so bili prehitri. Vendar smo s prvo dirko vseeno zadovoljni, saj se še malo uvajamo. Vesel sem, da je Andrea solidno opravil z razpletom, čeprav smo pričakovali, da bo prišel med prve tri.

Matjaž Zevnik (KK Kranj)

Z dirko nisem preveč zadovoljen, je pa res, da je prva dirka. Veliko je bilo skokov mladih kolesarjev, nekaterim je uspelo, da so prišli zraven. Upali smo, da bo Primožič v prvi skupini, vendar je bil tik za njo, kasneje pa je prišlo še do padca. Vendar pa imamo mlado ekipo, štiri tekmovalce, ki so še na začetku kariere. So pa trenirali dovolj, zato bomo tudi v Izoli prihodnji teden pokazali, kar najbolje znamo.