×

Pibernik popeljal Colbrellija do cilja, Koren v begu

K. Koren v begu

Tudi drugo etapo dirke Pariz – Nica sta krojila veter in dež. Kljub temu je traso zmagovalec 195 kilometrske etape, ki se je pričela v Rochefort-en-Yvelines  in končala v mestu Amilly, prevozil s povprečno hitrostjo 44,830 km/h.

Do zmage je s finalnim šprintom prišel Italijan Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida), ki so mu pomagali klubski kolegi z Lukom Pibernikom na čelu.

Po zmagi je povedal:

»To je največja zmaga v moji karieri. Res je neverjetno. Uspel mi je idealen sprint, saj mi je uspelo premagati Degenkolba in celo Kittla. Seveda sem z mislimi tudi pri dirki Milano - San Remo, saj je dirka Pariz-Nica odlična priprava na to dirko. No, dirke še ni konec, lahko še kaj pokažem.«

Drugo mesto je osvojil Nemec John Degenkolb (Trek-Segafredo), ki je bil hitrejši od nosilca rumene majice in zmagovalca prve etape Arnauda Demara (FDJ).

Ponovno smo tudi v drugi etapi približno 2,7 kilometra pred ciljem videli pobeg Kristijana Korena (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team), vendar pa ga je skupina ujela slab kilometer in pol pred ciljem.  V cilj je prišel v času zmagovalca na 42. mestu.

Pibernik je v cilj prišel 21., Grega Bole je bil 107., Borut Božič 109. in Jan Polanc 141.

V skupnem seštevku je med Slovenci najvišje uvrščen Koren na 10. mestu.