×

Roglič z vrhunsko predstavo do zmage

Roglič

V zadnji etapi dirke po Baskiji je bila na sporedu dirka na čas. Na 27,7 kilometrski trasi je neverjetno predstavo ponovno pokazal Primož Roglič (Team LottoNL-Jumbo) in osvojil že drugo etapno zmago na dirki po Baskiji.

Po včerajšnji kraljevi etapi je danes s prav tako z odlično vožnjo in drugim mestom na kronometru vodilno pozicijo v skupnem seštevku ubranil Španec Alejandro Valverde (Movistar). Lanski zmagovalec in branilec naslova Alberto Contador  (Trek – Segafredo) se je tako moral zadovoljiti z drugim mestom v skupnem seštevku.

Simon Špilak (Katusha – Alpecin) je v kronometru osvojil 11. mesto z minuto in 23 sekundami zaostanka za Rogličem. Matej Mohorič (UAE Team Emirates) je bil 35., Jani Brajkovič 55. in Grega Bole (oba Bahrain Merida Pro Cycling Team) 91.

Tretji v skupnem seštevku je član Bahrain Merida Pro Cycling Teama, Španec Ion Izagirre, na petem mestu pa mu sledi Roglič.  Špilak je skupno osvojil 10. mesto, Brajkovič 56., Mohorič 87. in Bole 120. mesto.

Objavljeno: 08.04.2017