Skupaj 0.00 (€)
Garmin Fenix 5 Plus

Člani ekipe Rog Ljubljana v Italiji

KD Rog Ljubljana

V soboto so se člani ekipe Rog Ljubljana udeležili mednarodne dirke Trofeo Edil v Italiji. Enodnevna dirka s startom in ciljem v Collecchiu je bila dolga 149 kilometrov.

V boj za prvo mesto sta se podala italijanski in avstralski kolesar. Hitrejši je bil 19-letni Italijan Marco Negrente. Drugo mesto je tako pripadlo Avstralcu Lucasu Hamiltonu (Mitchelton Scott). V cilj sta prišla s časom 3:42:20. Na tretje mesto je prišel Belorus Alexandr Riabushenko, ki je bil prvi v šprintu glavnine.

V glavnini so v cilj prišli tudi slovenski kolesarji. Najbolje sta se odrezala Žiga Ručigaj, ki je osvojil 17. mesto in Tadej Pogačar na 18. mestu. V prvi skupini sta končala še Tilen Finkšt, ki je bil 36. in Aljaž Prah na 57.mestu.