Prijave in naročila (0)
X
Skupaj 0.00 (€)
Garmin Fenix 5 Plus

V Dragatušu najvišje uvrščeni kolesarji Adrie Mobila

 

Pokal Dragatuša

 

Druga pokalna dirka za najmlajše kategorije dečkov in deklic ter mlajših mladink in mladincev, ki so nastopile v ločeni dirki skupaj s starejšimi mladinkami in članicami, je potekala v nedeljo, 23. aprila v Dragatušu pri Metliki.

Zahtevna, tehnična trasa z veliko ovinki je bila za nekatere tekmovalce trd oreh. Najprej so se na progo podali najmlajši tekmovalci.

V kategoriji DEČKI E je zmagal Žan Bevc (KK ADRIA MOBIL), drugi  je bil Hrvat Leon Lukić (BK RIJEKA), tretji je bil Mai Prevejšek (KK ADRIA MOBIL). Med deklicami je bila najhitrejša Ivana Rosa Novak (KD SLOGA 1902 IDRIJA), druga je bila Hana Jeromel (PERUTNINA PTUJ) in tretja Ana Brus (KK TBP LENART).

Med DEČKI D je zmagal Jakob Omrzel (KK ADRIA MOBIL), drugi je bil Erazem Valjavec (KK KRANJ) in tretji Kristian Tisovec (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji DEČKI C (U13) sta lansko zmago ponovila Maj Flajs (KK KRANJ) in Enej Božnar Prosen (KK KRANJ). Tretji je bil Jure Majnik (PERUTNINA PTUJ). Med deklicami je zmaga odšla na Hrvaško.  Najhitrejša je bila Slavka Barešić (BK ZADAR), druga je bila Katja Žvan (KK GORJE) in tretja Maša Piskule (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji DEČKI B (U15/1) je zmago osvojil Aljaž Turk (KK ADRIA MOBIL), drugi je bil Aljaž Petek (KK KRANJ) in tretji Jan Svenšek (PERUTNINA PTUJ). Med deklicami je Neja Kalan (KK KRANJ) prehitela Leo Horvat (BTC CITY LJUBLJANA).

V kategoriji DEČKI A (U15/2) je bil v boju za prvo mesto hitrejši Jaka Špoljar (KK ADRIA MOBIL), Luka Jablanovec (KK TROPOVCI) je bil drugi in tretji Nino Polovič (KK ADRIA MOBIL). V kategoriji DEKLICE A (WU15/2) je do prvega mesta prišla Klara Čemažar (BTC CITY LJUBLJANA), druga je bila Eva Prevc (KK KRANJ) in tretja Tajda Hamler (KK TBP LENART).

V kategoriji MLAJŠE MLADINKE (WU17) je Ana Ahačič ciljno črto prečkala z dečki C in osvojila prvo mesto., druga je bila Tjaša Sušnik (obe KK KRANJ).

Dirka mlajših mladincev je bila razdeljena v dve kvalifikacijski skupini. Stopničke so osvojili člani KK ADRIA MOBIL Rok Kovačič, Jan Ravbar in Boštjan Murn.

V kategoriji STAREJŠE MLADINKE (WJ) je zmagala Karin Penko (BTC CITY LJUBLJANA) pred hrvaškima tekmovalkama Majo Perinović (BK ZADAR) in Josipo Šintić (BK ZADAR).

V kategoriji ČLANICE (WE) je zmago osvojila Katja Jeretina (KK ADRIA MOBIL), druga je bila Hajdi Zajc (BTC CITY LJUBLJANA) in tretja Urška Bravec (BTC CITY LJUBLJANA).

 

Pokal Slovenije za mlajše kategorije se nadaljuje že prihodnjo nedeljo, ko sledi kriterij v Tišini.

 

Foto Goran Badovinac

Fotogalerija

Rezultati


Objavljeno: 25.04.2017

Vir/avtor:

Galerija

Vir:

Komentarji