×

Dumoulin ob rožnato majico, Polanc mesto višje

Dumoulin ob rožnato majico

Po 19. etapi dirke po Italiji je moral Tom Dumoulin predati rožnato majico, ki si jo je lastil 9 etap. Po etapi, dolgi 191 kilometrov, ko so se kolesarji spopadli s tremi kategoriziranimi vzponi, je sedaj vodstvo prevzel Kolumbijec Nairo Quintana. Ali bo majico obdržal do nedelje, bomo še videli, vsekakor pa je bližje svojim ciljem, ki si jih je v letošnji sezoni visoko zastavil.

Etapno zmago s ciljem v Piancavallu je osvojil Španec Mikel Landa (Sky), ki je bil minuto in 49 sekund hitrejši od Portugalca Ruia Coste, tretje mesto je zasedel Francoz Pierre Rolland. Tako je na dirki po Italiji letos osvojil prvo zmago za ekipo Sky.

Dumoulin za Quintano zaostaja za 38 sekund. Tretji v skupnem seštevku je Vincenzo Nibali, ki pa za vodilnim zaostaja za 43 sekund.

Nizozemec je imel danes velike težave že na prvem vzponu, kjer so ga iz težav rešili ekipni kolegi. Skupina, v kateri je bil v ozadju, je bila prehitra in ni jih uspel dohajati. Kot je dejal, je naredil začetniško napako in kar precej energije porabil za lovljenje skupine.

Najboljši Slovenec je bil ponovno Jan Polanc, ki je odlično odpeljal etapo, večino časa je bil v ospredju, v cilj pa je prišel z zaostankom desetih minut in 47 sekund.

Polanc je v skupnem seštevku za mesto napredoval in je sedaj na 12. mestu.

Vsi ostali so za zmagovalcem etape zaostali preko 23 minut. So pa imeli kolesarji ob progi danes številne slovenske navijače, ki so bučno navijali in vihteli slovenske zastave.

Objavljeno: 26.05.2017