×

V predzadnji etapi Quintana obdržal rožnato, zmaga Pinotu

Giro di Italia

Predzadnja etapa dirke po Italiji je postregla z odlično predstavo. Etapa od Pordenona do Asiaga je bila dolga 190 kilometrov.

Dirkanje se je začelo že pred prvimi klanci, saj je ekipa Katjuše diktirala tempo. V pobegu je bila skupina kolesarjev, najprej je napadel Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), ki brani lansko zmago, sledili so mu Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale), Nairo Quintana (Movistar), Thibaut Pinot (FDJ) in Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin). Trudili so se narediti čim večjo razliko pred Tomom Dumoulinom (Sunweb), kar jim ni popolnoma uspelo, saj je bil Nizozemec v zasledovalni skupini, ki je do cilja razliko zmanjšala na 15 sekund.

Skupina vodilnih je v ciljni ravnini iskala najboljšo pozicijo za šprint, izkoristil jo je Pinot, ki je ostale štiri eksplozivno prehitel po levi strani in prišel do prve zmage na letošnjem Giru. Drugi je bil Zakarin in tretji Nibali.

Quintana je še vedno v rožnati majici, dal bo vse od sebe, da jo obdrži tudi jutri. Vsekakor pa je favorit Dumoulin, ki ima trenutno 53 sekund zaostanka pred vodilnim in je trenutno na 4. mestu. Trasa kronometra Nizozemcu zelo ustreza, zato bo boj za rožnato majico zelo zanimiv. Drugi je Nibali, ki zaostaja za 39 sekund in tretji Pinot s 43 sekundami zaostanka.

Med Slovenci sta etapo najvišje končala Jan Polanc, na 15. mestu in Luka Mezgec na 27. Polanc je skupno uvrščen na 11. mesto.

Objavljeno: 27.05.2017