×

Roglič še vedno v rumeni majici

Roglič

Na Nizozemskem na dirki Ster ZLM odlično nastopa Primož Roglič (Team LottoNL-Jumbo), ki je po tretji etapi še vedno v majici vodilnega.

Današnja tretja etapa, ki jo je precej krojil veter, je bila dolga 209 kilometrov. Zmago je ponovno osvojil Rogličev klubski kolega 23-letni domačin Dylan Groenewegen, ki je bil najhitrejši v ciljnem šprintu. Tako je na dirki prišel že do druge etapne zmage. Drugi je bil Nemec

»Dober občutek je imeti tako ekipo! Preživeli še en dan v majici vodilnega, čeprav je peloton razpadal zaradi močnega vetra, k sreči so Nizozemci tega navajeni, etapa pa se je končala z zmago našega Gronewegena. Danes na sporedu malce težja etapa, se borimo,« je zapisal Roglič.

Na drugem in tretjem mestu sta bila člana ekipe Lotto Soudal. Nemec André Greipel je osvojil drugo in Nizozemec Moreno Hofland tretje mesto.

Roglič je v cilj prišel v času zmagovalca na 89. mestu in obdržal rumeno majico. Pred drugo in tretje uvrščenima v skupnem seštevku, Nemcema Marcelom Kittelom (Quick-Step Floors) in Maximilianom Schachmannom (Quick-Step Floors), ima prednost 3 sekunde.

Objavljeno: 16.06.2017