×

Pogačar v šprintu do drugega mesta

Pogačar

V četrti, kraljevski etapi dirke po Madžarski je bil najhitrejši Kolumbijec Daniel Jaramillo (United Healthcare), ki je v finalnem šprintu premagal Tadeja Pogačarja (Rog-Ljubljana) in Avstralca Robbieja Huckerja (IsoWhey Sport SwissWellness).

Etapa je bila dolga 177 kilometrov, zaradi posledic padca v tretji etapi pa je ni končal Žiga Jerman, ki je bil po izgubi rumene majice drugi v skupnem seštevku.

Je pa po današnjem dnevu visoko v skupnem seštevku uvrščen Pogačar, ki s sedmimi sekundami zaostaja za vodilnim Kolumbijcem, zmagovalcem današnje etape, zaseda 3. mesto. Za drugouvrščenim Madžarom Barnabásom Peákom zaostaja za 5 sekund.

Penko je trenutno na skupnem 18. mestu, Ručigaj je 28., Grošelj 30. in Finkšt 61.

Pred kolesarji je še zadnja 122 kilometrska etapa s ciljem v Budimpešti.

Objavljeno: 01.07.2017