×

V kategoriji open na Veliko planino najhitrejša Bečan in Jelovškova

Timotej Bečan najhitrejši v kategoriji open

Na dan evropskega prvenstva so se na traso najprej pognale kategorije open. Preskusili so se na enotni trasi s startom v Eko Resortu in ciljem na Gradišču. Najprej so se povzpeli po makadamu mimo cerkve na svetem Primožu, po planinski poti čez Pirčev vrh, naprej čez Malo in Veliko planino na vrh Gradišča.

Starostna omejitev je bila najmanj 18. let, saj je trasa naporna, določen pa je bil tudi limitni čas za vse tekmovalce na Kisovcu. Kontrolno točko so morali prečkati do 9-e ure, vsi ostali so bili diskvalificirani.

Prijavilo se je 98 tekačic in tekačev, najhitrejši na cilju pa je bil Timotej Bečan, ki je v cilj prišel v eni uri, deset minut in 59 sekund. Drugi je bil Matej Jakša s časom 1:12:15 in tretji Luka Mihelič s časom 1:14:56.

V cilj je prišlo 8 žensk, najhitrejša je bila Jasmina Jelovšek, ki je do vrha potrebovala eno uro, 28 minut in 9 sekund. Druga je bila tekačica iz Srbije Ksenija Bubnjevič, ki je prišla na vrh v eni uri, 35 minut in 32 sekund. Tretja pa je bila Sara Jaklič s časom 1:36:14.