×

Kittel suvereno do zmage, Bodnar v pobegu dneva

Kittel suvereno do zmage

Ponovno je bila na dirki po Franciji na sporedu ravninska etapa in pričakoval se je sprint glavnine, kar bi skoraj "pokvaril" Poljak, ki je bil v begu vse do zadnjih nekaj sto metrov.

11. etapa se je začela v Eymetu in se končala v mestu Pau. Dolga je bila 203,5 kilometrov. Glavni favorit današnje etape v odsotnosti Petra Sagana (Bora-hansgrohe) je bil ponovno Nemec Marcel Kittel  (Quick-Step Floors). V oblačnem vremenu je na določenih odsekih kolesarje oviral veter, temperature pa so se dvignile do 25oC.

Kmalu po začetku etape so pobegnili trije kolesarji, Marco Marcato (UAE), Marcej Bodnar (Bora-hansgrohe) in Frederik Backaert (Wanty-Groupe Gobert), 28 kilometrov pred ciljem je v pobegu ostal le Bodnar. Odličen kronometrist, sicer Saganov zvest pomočnik, je imel 5 kilometrov pred ciljem še 22 sekund prednosti pred glavnino.

Ponovno se v etapi ni dalo izogniti padcem. Perrig Quéméneur (Direct Energie) in Dario Cataldo (Astana) sta se zapletla v padec na »feed coni«, na tleh pa se je znašel tudi  John Degenkolb (Trek-Segafredo). Italijan Cataldo naj bi utrpel zlom zapestja in ga jutri ne bo na štartu 12. etape.

Dobrih 20 kilometrov pred ciljem sta padla tudi Alberto Contador in njegov klubski kolega Michael Gogl (Trek – Segafredo). Contador je z Jarlinsonom Pantanom ujel glavnino, verjetno pa porabil kar nekaj moči.

Bodnar je v zadnjih petih kilometrih hitro začel zgubljati prednost, v glavnini pa so se začeli formirati sprinterski vlaki. Poljak je bil na zadnjih 300 metrih pred ciljem ujet, v ospredje pa je ponovno prišel Kittel in osvojil že peto etapno zmago.

Dylan Groenewegen (Team LottoNL-Jumbo) je sledil Kittlu, ki pa je bil zanj premočan in osvojil je drugo, Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) pa tretje mesto.

Med Slovenci so člani ekipe Bahrain Merida pomagali pripeljati Sonnyja Colbrellija v ospredje, vendar pa jim ni uspelo pridobiti dobre izhodiščne pozicije za sprint in etapo je končal na 43. mestu. Brajkovič je bil 63., Božič 117. in Bole 133. Roglič je etapo končal na 134. mestu.

Majice danes niso menjale lastnikov, upamo, da se Roglič v prihodnjih etapah obleče v pikčasto majico ali celo osvoji kakšno etapno zmago.