×

Penko in Kernova najhitrejša na Veliki nagradi občine Gorje 2017

Na biatlonskem poligonu na Pokljuki so se v soboto po končani tekmi amaterjev in masterjev pomerile še kategorije dečki, deklice A, B, C, mlajši mladinci in mladinke, starejši mladinci, U23 ter ženske elite. Dirka je štela za točkovanje v Pokalu Slovenije, nastopilo je preko 170 tekmovalcev.

Najmlajši so opravili z osmimi krogi, kategorije U23 in elite pa s petintridesetimi. Posamezni krog je bil dolg 1.060 metrov, proga pa je bila precej razgibana. Zaradi na nekaterih delih ozke proge je prišlo tudi do manjših padcev, enega od kolesarjev pa so morali prepeljati v bolnišnico, zato je bila dirka za krajši čas prekinjena.

Rezultati po kategorijah:

V kategoriji Elite M je bil najhitrejši Izidor Penko (ROG LJUBLJANA), drugo mesto je osvojil Gašper Katrašnik (ADRIA MOBIL (ADR)) ter tretje Tadej Pogačar (ROG LJUBLJANA).

V kategoriji DEČKI C (U13) je prvo mesto osvojil Marcel Skok (KD SLOGA 1902 IDRIJA), drugi je bil Anže Ravbar (KK ADRIA MOBIL) in tretji Enej Božnar Prosen (KK KRANJ).

V kategoriji DEČKI B (U15/1) je zmagal Natan Gregorčič (ROG AS), drugi je bil Aljaž Petek (KK KRANJ) in tretji Grega Podlesnik (TANIN SEVNICA).

V kategoriji DEČKI A (U15/2) je bil najhitrejši Jaka Špoljar (KK ADRIA MOBIL), drugo mesto je osvojil Luka Jablanovec (KK TROPOVCI) ter tretje Nino Polovič (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI je zmagal Blaž Avbelj (ROG AS), drugi je bil Matic Macek (KK KRANJ) in tretji Andrej Šranc (KK GORJE).

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI je prvo mesto osvojil Aljaž Omrzel (KK ADRIA MOBIL), drugi je bil David Čadež (KK KRANJ) in tretji Nik Čemažar (KK KRANJ).

V kategoriji DEKLICE C (WU13) je prvo mesto osvojila Tia Špringer (BTC CITY LJUBLJANA), druga je bila Hana Jeromel (PERUTNINA PTUJ) in tretja Katja Žvan (KK GORJE).

V kategoriji DEKLICE B (WU15/1) je bila najhitrejša Neja Kalan (KK KRANJ), druga je bila Lea Horvat (BTC CITY LJUBLJANA).

V kategoriji DEKLICE A (WU15/2) je bila najhitrejša Klara Čemažar (BTC CITY LJUBLJANA), druga je bila Eva Prevc (KK KRANJ).

V kategoriji STAREJŠE MLADINKE (WJ) je bila Katja Dovjak (BTC CITY LJUBLJANA) brez konkurence.

V kategoriji ČLANICE (WE) je bila najhitrejša Špela Kern (BIZKAIA DURANGO), druga je bila Tanja Elsner (BTC CITY LJUBLJANA) in tretja Katja Jeretina (KK ADRIA MOBIL).

Fotogalerija: (Foto:Kristl Ogris)

Objavljeno: 23.07.2017