×

Ob pomoči Mohoriča na Poljskem zmaga Italijana

druga etapa dirke po Poljski

Druga etapa dirke po Poljski je bila namenjena šprinterjem. Začela se je v Tarnowskie Góry, cilj pa je bil 142 kilometrov oddaljen v mestu Katowice. Tokrat je bil najhitrejši član ekipe UAE Team Emirates Sacha Modolo, ki je imel odličnega pomagača v Mateju Mohoriču.

Drugi je bil Danny Van Popper (Team Sky), ki je prevzel vodstvo v skupnem seštevku, tretje mesto pa je osvojil Max Walscheid (Team Sunweb).

Od Slovencev je bil najhitrejši Mohorič, ki je osvojil 19. mesto, prav tako sta v cilj v času zmagovalca prišla Simon Špilak (Katusha-Alpecin) na 43. in Kristijan Koren (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team) na 82. mesto. Jan Tratnik (CCC Sprandy Polkowice) je za zmagovalcem zaostal za minuto in 6 sekund, tako kot Domen Novak (Bahrain Merida Pro Cycling Team), ki sta etapo zaključila na 121. in 122. mestu. Luka Mezgec pa je z zaostankom minuto in 37 sekund osvojil 127. mesto.

Vodilni v skupnem seštevku Danny Van Popper je pred štirimi dnevi praznoval 24-i rojstni dan in na dirki tekmuje s starejšim bratom Boyem, ki zastopa barve ekipe Trek – Segafredo. Drugi je trenutno zmagovalec prve etape Peter Sagan (Bora Hansgrohe), ki je drugo etapo končal na osmem mestu, na tretjem pa je današnji zmagovalec Modolo.

Po dveh etapah je v skupnem seštevku izmed Slovencev najvišje uvrščen Mohorič na 32. mestu, in tako kot Špilak in Koren za vodilnim zaostaja za 10 sekund.

Objavljeno: 30.07.2017