×

Mezgec popeljal Ewana do zmage, Tratnik večino etape v pobegu

Ewan zmagal v 4. etapo dirke po Poljski

Končana je četrta etapa dirke po Poljski, dolga 238 kilometrov. Že kar v navado je prišlo, da je start najdaljše etape v Zawiercieju, cilj pa je v Zabrzeju, kjer so kolesarji naredili tri šestkilometrske kroge okrog nogometnega stadiona.

Po tretji etapi je vodstvo v skupnem seštevku prevzel Peter Sagan, ki je vodilni tudi po četrti etapi.

V tokratni etapi je odlično delo opravil Luka Mezgec z ekipo ORICA-Scott in do zmage pripeljal Avstralca Caleba Ewana. Drugi je bil Nizozemec Danny van Poppel (Sky), do tretjega mesta pa je prišel Sagan.

Danes se je kljub vročini, namerili so do 34oC, izkazal tudi Jan Tratnik, ki je bil v pobegu glavnino dirke s petimi kolesarji Cavagnom, Dougallom, Lindemanom, Skujinsem, in Bernasom. Pobegnili so po 11-ih kilometrih dirke in bili 10 kilometrov pred ciljem ujeti. Osvojil je tudi nekaj letečih ciljev in posebno nagrado v Knurówu.

V današnji etapi so v času zmagovalca v cilj prišli Mezgec na 27. mestu, Mohorič na 86. in Novak na 99. mestu. Koren je bil 130. z zaostankom 1:40, Tratnik je etapo končal na 145. mestu z zaostankom 5:51 in Špilak na 148. mestu z zaostankom 8:06.

V skupnem seštevku je za Slovakom na drugem mestu Belgijec Dylan Teuns (BMC Racing Team), ki se je v tretji etapi poslovil od klubskega kolega Belgijca Bena Hermansa, ki je pri padcu utrpel številne zlome in bil prepeljan v bolnico. Ugotovili so poškodbo desnega zapestja, zlomljeni levi palec in zlom prsnice. Zlomil si je tudi tri zobe in utrpel številne obtolčenine, vključno z obrazom. Za nekaj trenutkov je izgubil zavest, zato so ga obdržali pod nadzorom. Upajo, da bo na kolesu ponovno čez pet do šest tednov.

Na tretjem mestu v skupnem seštevku pa je zvesti Saganov pomočnik Rafał Majka, ki je okreval po padcu na dirki po Franciji. Za Saganom zaostaja za 16. sekund. Med Slovenci je najvišje uvrščen Mohorič na 56. mesto.

Objavljeno: 01.08.2017