×

Polanc na Vuelti do petega mesta

Polanc

V peti etapi je bil v ospredju Matej Mohorič, ki je etapo končal na četrtem mestu, dan potem pa je Jan Polanc, junak letošnjega vzpona na Etno z Giro d'Italia,  osvojil peto mesto. V cilj je prišel osem sekund za zmagovalcem, tako kot četrto uvrščeni.

Prvo in drugo mesto sta si priborila Poljaka Tomasz Marczynski (Lotto Soudal) in Pawel Poljanski (BORA – hansgrohe). Tretji je v cilj prišel Španec Enric Mas (Quick-Step Floors) v času zmagovalca.

Polanc je bil del ubežne skupine 204,4 kilometrov dolge etape. Da je na dirko prišel dobro pripravljen, je že dokazal, želja po ponovitvi uspeha z Gira in etapni zmagi pa ostaja.

V ekipi UAE po zapisali Janove vtise po petem mestu:

»V ubežni skupini sem poskušal igrati na svoje karte, toda na zadnjem vzponu so bili trije kolesarji premočni in so ušli naprej. Bil sem v skupini zasledovalcev in poskusil sem narediti nekaj potez za dober etapni rezultat in uspelo mi je. V naslednjih dneh bom poskušal doseči zmago.«

Domen Novak je v cilj prišel na 57. mestu in Matej Mohorič na 73. mestu.

V skupnem seštevku je še vedno v vodstvu Chris Froome, sprememba pa je na drugem in tretjem mestu, saj je Tejay Van Garderen zdrsnil na 4. mesto, na drugem je Esteban Johan Chaves, na tretjem pa Nicholas Roche.

Z odlično vožnjo pa se je za nekaj mest povzpel Polanc, ki je v skupnem seštevku sedaj 26. Mohorič je 57. in Novak 120.

Objavljeno: 24.08.2017