×

Mesarič in Zajčeva najhitrejša na VN Vodice

VN Vodice

Kolesarsko društvo Rog in Občina Vodice sta šestič na trasi Koseze, Selo pri Vodicah in Šinkov Turn izvedla Veliko nagrado občine Vodice. Proga je bila krožna, dolga 3,2 kilometra. Letos se je tekmovalo na spremenjeni trasi, ki je bila z razliko od prejšnjih let bolj ravninska. Večini vprašanih udeležencev je bila trasa bolj všeč kot prejšnja. Na progi so se pomerile kategorije amater, master, ženske, ter dečki in deklice in mlajše mladinke.

Masterji A-D in amaterji so se pomerili na 18-ih krogih, ostali pa na 12-ih krogih. Otroške kategorije pa so se pomerile na 5 oziroma 10 krogih.

VN Vodic

Absolutno najhitrejši je bil Mitja Mesarič, ki je traso prevozil s časom 1:23:25.

V kategoriji Amaterji je prvo mesto osvojil Mitja Mesarič (TUŠ T.E.A.M.), tudi sicer absolutno najhitrejši, drugi je bil Robert Plevel (KD ALPE SIS) in tretji Michael Kurnik (ARBÖ ASKÖ RAIFFEISEN FELD AM SEE).

»Dirka je bila težka. Ko sem šel na beg, je šlo na polno. Najprej sva bila z Robijem sama, delala sva kratke menjave. Potem sta se nama še dva pridružila in je ilo malo lažje. Na koncu sem jaz izmed četverice prihranil največ moči in mi je uspelo. Trasa mi je bila bolj pisana na kožo, ker je bolj ravninska, manj hribovita kot lanska. Super trasa in super organizacija,« je dirko pokomentiral Mesarič.

V kategoriji Master A je zmagal Miha Bošnjak (B.V.G. GULČ - BTS COMPANY), drugi je bil Mitja Klavora (A.S.D. Zuliani) in tretji Uroš Bogša (ŠD TURBO M).

V kategoriji Master B je bil najhitrejši David Rihtarič (KD BRANIK MARIBOR), drugo mesto je osvojil Uroš Vene (KD PAPEŽ PODGORJE) ter tretje Dean Bratuš (MBK SPORTR.SI).

V kategoriji Master C je zmagal Borja Jelič (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Jani Prešeren (B.V.G. GULČ - BTS COMPANY) in tretji Robert Levstik (KD ROG).

V kategoriji Master D je prvo mesto osvojil Grega Golob (B.V.G. GULČ - BTS COMPANY), drugi je bil Marjan Kovač (ŠD TURBO M) in tretji Igor Cesar (KD PAPEŽ PODGORJE).

V kategoriji Master E je bil najhitrejši Iztok Melanšek (TUŠ T.E.A.M.), drugo mesto je osvojil Vlado Prpar (TUŠ T.E.A.M.) ter tretje Oskar Hvala (KD BRDA DOBROVO).

V kategoriji Master F je prvo mesto osvojil Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Janez Debeljak (ŠD BAM.BI) in tretji Marjan Bratina (KD BRDA DOBROVO).

V kategoriji Master G je zmagal Ljubo Car (KD BRANIK MARIBOR), drugi je bilFranci Brancelj (ŠD TURBO M) in tretji Marjan Čuden (B.V.G. GULČ - BTS COMPANY).

V kategoriji Master H je bil najhitrejši Ivan Kastelic (B.V.G. GULČ - BTS COMPANY), drugo mesto je osvojil Zorko Cigoj (KD BRDA DOBROVO) ter tretje Ivan Mihovilović (IZVIR VIPAVA).

V kategoriji Master I je zmagal Bojan Lampe (ŠD TURBO M), drugi je bil Marko Saksida (KD BRDA DOBROVO) in tretji Milan Bahar (KK POSTOJNA).

V kategoriji Ženske A je prvo mesto osvojila Maja Zajec (ŠD BAM.BI), druga je bila Andreja Leskovar (ŠD TINJE).

V kategoriji Ženske B  Urša Merčon (KD ROG) ni imela konkurence.

V kategoriji Ženske C je prvo mesto osvojila Vida Ceglar (BICIKEL.COM), druga je bila Ivica Rakoš (ŠD TURBO M) in tretja Zdenka Veršnik (JB TEAM).

V kategoriji MLAJŠE MLADINKE (WU17) je prvo mesto osvojila Ana Ahačič (KK KRANJ), druga je bila Tjaša Sušnik (KK KRANJ) in tretja Metka Mikuž (BTC CITY LJUBLJANA).

Dečki A

V kategoriji DEČKI A (U15/2) je prvo mesto osvojil Nino Polovič (KK ADRIA MOBIL), drugi je bil Jaka Špoljar (KK ADRIA MOBIL) in tretji Vid Jeromel(PERUTNINA PTUJ).

»Prvi krog so padli in sem poskusil pobegnit. Videl sem, da mi prednost narašča. Nadaljeval sem v kronometer stilu. Potem se mi je pridružil še Jaka, s katerim pa nisva šla na polno, saj imamo jutri še eno dirko in se nisva želela preveč utrudit.«

V kategoriji DEČKI B (U15/1) je bil najhitrejši Grega Podlesnik (TANIN SEVNICA), drugo mesto je osvojil Nejc Lumpert (KK ADRIA MOBIL) ter tretje Jan Kenda (KD SLOGA 1902 IDRIJA).

Dečki C

V kategoriji DEČKI C (U13) je prvo mesto osvojil Marcel Skok (KD SLOGA 1902 IDRIJA), drugi je bil Anže Ravbar (KK ADRIA MOBIL) in tretji Enej Čuk (ROG AS).

»Dirka je bila težka, veliko je bilo skokov, nekaj sem jih moral pokrit. Velikokrat sem tudi skočil iz grupe, prav tako je bil šprint hitel. Proga mi je letos bolj ustrezala kot pretekla leta,« je povedal zmagovalec med dečki C, Marcel Skok.

V kategoriji DEKLICE C (WU13) je prvo mesto osvojila Hana Kranjec Žagar (BTC CITY LJUBLJANA), druga je bila Tina Smrdel (MBK SPORTR.SI) in tretja Tia Špringer (BTC CITY LJUBLJANA).

V kategoriji DEKLICE B (WU15/1) je prvo mesto osvojila Neja Kalan (KK KRANJ), druga je bila Nuša Moroz (KD SLOGA 1902 IDRIJA) in tretja Lea Horvat (BTC CITY LJUBLJANA).

V kategoriji DEKLICE A (WU15/2) je prvo mesto osvojila Klara Čemažar (BTC CITY LJUBLJANA), druga je bila Eva Prevc (KK KRANJ).