×

Zaključek letošnjega ciklokrosa z zmago Avstrijca

CX

Sezona serije ciklokrosa 2017/18 se je letos zaključila že v decembru. Preteklo nedeljo se je zaključna dirka odvila v Orehovlju pri Mirnu, kjer so organizatorji poskrbeli za zanimivo in precej drugačno progo kot lani.

Tokrat je bilo na štartu 60 tekmovalcev, ki so se pomerili v štirih kategorijah, med njimi je bilo zaradi bližine meje nekaj več italijanskih kolesarjev. Dirka je bila mokra in blatna, tako kot so organizatorji obljubljali že na državnem prvenstvu v Šenčurju.

Med člani je bil najmočnejši Avstrijec Robert Gehbauer (RC ARBÖ ASKÖ Klagenfurt), ki se pogosto udeleži dirk v olimpijskem krosu na slovenskih tleh. Matej Kravos (Tuš T.E.A.M.)  tokrat zaradi težav s kolesom Avstrijcu ni bil konkurenčen in je dirko končal na petem mestu. To mu sicer ni ogrozilo prvega mesta v pokalnem točkovanju, ki pa ga je ujel le za točko.

Gehbauerju se je najbolj približal Primož Obal (mebloJogi Kult Solkan), ki je dirko končal na drugem mestu. Enako mesto je obdržal tudi v skupnem seštevku, je pa zmagovalec zimske lige. Tretji je bil Danijel Mervig (KI.CO.SYS Team).

Tretje mesto v Pokalu Slovenije je obdržal državni prvak v ciklokrosu Luka Mezgec (Orica Scott).

CX

V kategoriji starejših od 40 let je zmagal Matej Dakskobler (KK Pantal) in s tem še utrdil vodstvo v Pokalu Slovenije. Drugi je bil Lucjan Premrn (Izvir Vipava), ki je v pokalni razvrstitvi prav tako na drugem mestu. Enak razpored pa je tudi v točkovanju Zimske lige. Tretje mesto na dirki je osvojil triatlonec Mitja Mori (Ganesha Team). V pokalni razvrstitvi je tretje mesto zasedel Mitja Tancik (Energijateam.com), v zimski ligi pa Matjaž Kovač (Izvir Vipava).

CX

Pri ženskah so zmagale Italijanke. Prva je bila Giovanna Michieletto (ASD Libertas Scorze), druga Nicole Dagostin (Team Willier Breganze) in tretja članska kolegica zmagovalke Angela Oro.

Pokalna zmagovalka je med ženskami postala Tina Perše (Calcit bike team), ki tokrat ni nastopila, v pokalu pa je bila brez konkurence.

CX

Pri mladincih so na stopničkah stali italijanski kolesarji. Zmago je odnesel Filippo Celi (ASD Libertas Scorze). Anže Skok (Rog AS) je postal pokalni zmagovalec, zadnjo dirko pa je končal na osmem mestu.

V kategoriji do 15 let sta zmago osvojila Jure Rus (MBK SportR.si) in Neja Kalan (KK Kranj). Drugo mesto je pripadlo Marcelu Gladku (MBK SportR.si), tretje pa Aljažu Petku (KK Kranj), sicer pokalnemu zmagovalcu. Drugo mesto v Pokalu Slovenije je osvojil Marcel Skok (KD Sloga 1902 Idrija).

Med deklicami sta se pomerili le dve tekmovalki. Druga je bila Ivana Rosa Novak (KD Sloga 1902 Idrija), ki je bila tudi edina na CX kolesu in je postala pokalna zmagovalka.