×

Greipel do zmage v Avstraliji, Sagan tretji

Greipl

Peter Sagan (BORA - hansgrohe) je otvoritev letošnje sezone v Avstraliji začel v svojem slogu, z zmago na uvodni dirki People's Choice. Danes pa se je s prvo etapo začela prva dirka svetovne serije Santos Tour Down Under, kjer je v boju za zmago končal na tretjem mestu.

Letos na dirki po Avstraliji ni Slovencev.

Na podiumu so tako po 145 kilometrski trasi od Adelaide do Lyndocha stali isti akterji kot na dirki People's Choice, le v različnem vrstnem redu. Zmago je osvojil Nemec Andre Greipel (Lotto Soudal). V boju za zmago v šprintu glavnine je bil drugi domačin Caleb Ewan (Mitchelton-Scott). Tretje mesto je osvojil Slovak Peter Sagan, četrto mesto pa Italijan Elia Viviani (Quick-Step Floors).

Greipel, ji je imel v ekipi enega kolesarja manj, saj Bjorg Lambrecht ni štartal, je za TDU povedal:

»Šprint je bil hiter, dirka je bila odlična. Po nekaj letni odsotnosti je lepo biti ponovno na tej dirki. Zaradi vročine dirkanje ni tako stresno. Dirko smo štartali z enim članom ekipe manj, vendar me je ekipa odlično pripeljala do šprinta.«

V skupnem seštevku vodi Nemec s 4 sekundami prednosti pred Calebom in Williamom Clarkom (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale) ter šest sekund pred Saganom.

Pred kolesarji je še pet etap, jutri se bodo pomerili na 148,6 kilometrski razdalji.

Objavljeno: 16.01.2018