×

Benoot s solo zmago na Strade Bianche, Mohorič 11.

Benoot s solo zmago na Strade Bianche

Primož Roglič (LottoNL-Jumbo), Jan Polanc (UAE Emirates), Grega Bole, Matej Mohorič in Kristijan Koren (vsi Bahrain Merida) so se pomerili na dirki svetovne serije Strade Bianche po toskanskih gričih, kjer je prah tokrat zamenjalo blato.

Kar enajst makadamskih odsekov na 63 kilometrih in prečudovita toskanska narava s številnimi vinogradi je dirko takoj naredila priljubljeno med kolesarji. Tokrat je bila zaradi dežja in mraza precej drugačna.

Start in cilj 184 kilometrske 12. izvedbe dirke je bil v Sieni. Zmago je z zasledovanjem in kasneje  pobegom dvojici ubežnikov osvojil Belgijec Tiesj Benoot (Lotto Soudal). Drugi je bil Francoz Romain Bardet (AG2R La Mondiale) in tretji 23-letni Belgijec Wout Van Aert (Vérandas Willems-Crelan), trikratni svetovni prvak v ciklokrosu, ki so mu bile današnje razmere pisane na kožo. Kljub temu, da mu je Bardet pobegnil v zadnjem kilometru, je to Van Aertov največji uspeh na cestnih dirkah. Za zmagovalcem je zaostal za 59 sekund, 20 več kot drugouvrščeni Bardet.

Mohorič je bil odličen 11., Bole 39., Roglič je v cilj prišel na 48. mestu, Koren in Polanc pa dirke nista končala.

Objavljeno: 03.03.2018