×

Mezgec z ekipo na drugem mestu,  Cavendish v bolnišnico

Luka Mezgec

V Italiji se je s skupinskim kronometrom začela dirka svetovne serije Tirreno-Adriatico, ki ga je dobila ekipa BMC Racing Team. Na dirki so tudi Slovenci Luka Mezgec, Simon Špilak, Primož Roglič, Jan Polanc in Kristijan Koren.

Odlično se je z drugim mestom na 21,5 kilometrski trasi izkazala tudi ekipa Mitchelton Scott, ki jo sestavlja tudi Luka Mezgec. Tretje mesto pa je osvojila ekipa Sky na čelu s Chrisom Froomom.

Ekipa Katjuša in z njo Špilak je zaostala za 29 sekund in končala na 6. mestu, Polanc pa je z ekipo UAE Emirates končala na devetem mestu z zaostankom 45 sekund. Koren z ekipo Bahrain Merida pa se je uvrstila na 11. mesto (+49').

Pod pričakovanji pa je ekipni kronometer zaključila ekipa LottoNL Jumbo z Rogličem, ki je zasedla 13. mesto z zaostankom 50 sekund.

Smola pa letos še vedno spremlja Britanca Marka Cavendisha (Dimension Data). Kronometer je kljub padcu sicer končal, potem pa so ga odpeljali v bolnišnico. Ali bo jutri na štartu druge etape, se še ugiba.

Objavljeno: 07.03.2018