×

De Gent do solo zmage, Mohorič obdržal belo majico

Mohorič ponovno v deseterici

Tretja, sicer gorska etapa dirke po Kataloniji je bila zaradi slabih vremenskih razmer, mraza in močnega vetra, skrajšana. Solo zmago je osvojil Belgijec Thomas De Gendt (Lotto Soudal), ki je novi vodilni v skupnem seštevku. Drugo mesto je osvojil Britanec Simon Yates (Mitchelton-Scott), tretje pa Francoz Thibaut Pinot (Groupama-FDJ).

De Gent je bil v begu celotno etapo. Četverica v sestavi Kolumbijca Naira Quintane, Švicarja Matthiasa Franka, Yatesa in Pinota ga je poskušala ujeti, a neuspešno. Malo pred ciljno črto jih je ujela glavnina.

Ponovno je bil odličen Matej Mohorič (Bahrain-Merida). Etapo je končal v prvi zasledovalni skupini, skupaj s klubskim kolegom Giovannijem Viscontijem. V cilj je prišel na 9. mestu, Visconti pa 6. Obdržal je vodilno pozicijo med mladimi kolesarji, do katere je prišel v druge etapi. Skupno pa je na 9. mestu z zaostankom 35 sekund.

De Gendt ima v skupnem seštevku 23 sekund prednosti pred Špancem Alejandrom Valverdejem in 29 pred Južnoafričanom Darylom Impeyjem na tretjem ter Simonom Yatesom na četrtem mestu.

Na dirki sta tudi Domen Novak, ki je bil v tretji etapi 82., skupno pa je na 86. mestu in Grega Bole, ki je etapo končal na 158. mestu in je skupno 152.

Objavljeno: 21.03.2018