×

Roglič zopet blestel na kronometru

Roglič

Primož Roglič je kot vodilni na dirki po Romadiji zadnji štartal gorski kronometer, dolg 9,9 kilometra. Z odlično vožnjo na trasi, ki mu je bila pisana na kožo, si je utrdil vodilno mesto v skupnem seštevku, a ni uspel preseči najhitrejšega Kolumbijca.

Ko so se na traso podali zadnji kolesarji, je Richie Porte (BMC) prevzel vodstvo s 38 sekundami prednosti pred do tedaj vodilnim Rogličevim klubskim kolegom Stevenom Kruijswijkom. In ko je že kazalo, da lahko v vrh poseže samo še Roglič, je za presenečenje v cilju poskrbel sicer specialist za vzpone, 21-letni Kolumbijec Egan Arley Bernal Gomez (Sky), ki je za 18 sekund prehitel Porta in prevzel vodstvo. S tem se je zavihtel na drugo mesto v skupnem seštevku. Za Rogličem zaostaja za 6 sekund. Porte je prav tako napredoval in se z desetega mesta povzpel na tretje z zaostankom 27 sekund za Rogličem.

Roglič je postavil drugi čas kronometra. Za zmagovalcem je zaostal za 4 sekunde.

Špilak je prav tako odlično odpeljal traso in se uvrstil na 10. mesto, Koren pa je kronometer končal na 91. mestu.

Pred kolesarji sta še dve etapi, sobotna je dolga 149,2 kilometra.

Objavljeno: 27.04.2018