×

Dumoulin v rožnatem, njegovi navijači pa z rolami WC papirja

Dumoulin v rožnatem

Lanski zmagovalec dirke po Italiji Nizozemec Tom Dumoulin (Team Sunweb) je na Giro d'Italia prišel odlično pripravljen, kar je dokazal z zmago na kronometrski prvi etapi letošnje izvedbe.

»Vedel sem, da sem se dobro pripravljal, vendar do dirke nikoli ne veš. Proga je bila zelo tehnična, kar mi ustreza. Kolo se odlično drži ovinkov. Rožnate majice ne bomo branili vsak dan, saj bi jo bilo zelo težko obdržati vse tri tedne, zelo pa sem vesel, da jo imamo danes,« je povedal Dumoulin.

Jan Polanc (UAE-Team Emirates) je z zaostankom 56 sekund pristal na 59. mestu, Matej Mohorič na 79 (+1:03) in Domen Novak na 170. mestu z zaostankom 1:54 minut.

Kronometer je bil dolg 9,7 kilometrov in je potekal po ulicah Jeruzalema. Drugi je bil Avstralec Rohan Dennis (BMC Racing Team), tretji pa Belgijec Victor Campenaerts (Lotto Fix All). Oba sta za zmagovalcem zaostala za dve sekundi.

Froome je za zmagovalcem zaostal za 37 sekund in je po prvi etapi na 21. mestu.

Objavljeno: 04.05.2018