×

Rohan najhitrejši kronometrist, Yates zadržal rožnato majico

Dennis Rohan

Avstralec Dennis Rohan (BMC) je zmagovalec kronometra, dolgega 34,2 kilometra. Tako se je v skupnem seštevku ponovno vrnil med top 10.

Na 16. etapi Gira d’Italia je bil za 26 sekund hitrejši od štirikratnega svetovnega prvaka v tej disciplini Nemca Tonyja Martina (Katusha - Alpecin). Tretji čas je postavil sedanji svetovni prvak v kronometru Tom Dumoulin (Sunweb) in s tem zmanjšal zaostanek za roza majico na 56 sekund.

Simon Yates (Mitchelton-Scott) je kronometer končal na 22. mestu. Na tretjem mestu v skupnem seštevku še vedno ostaja Domenico Pozzovivo (Bahrain Merida), ki za Yatesom zaostaja za 3 minute in 11 sekund.

Chris Froome (Sky) je s petim časom kronometra prišel do 4. mesta v skupnem seštevku. Za vodilnim zaostaja za 3 minute in 50 sekund.

Med Slovenci je kronometer najhitreje odpeljal Jan Polanc. Z zaostankom 2:34 je zasedel 39. mesto. Matej Mohorič je bil 43. (+2:37), Domen Novak pa 135 (+5:17).

Objavljeno: 22.05.2018