×

Velik uspeh Tadeja Pogačarja na Dirki miru za U23 na Češkem

Tadej Pogačar

Tadej Pogačar je v dresu slovenske reprezentance do 23 let na zadnji, zelo zahtevni etapi dirke GP Preissnitz Spa na Češkem osvojil zmago.

S tem se je s šestega mesta v skupnem seštevku povzpel v sam vrh , ki ga je dosegel s pobegom in prepričljivo zmago v zadnji etapi, dolgi 158 kilometrov.

»Bila je težka zadnja etapa. Nisem imel kaj zgubit 30 kilometrov pred ciljem, zato smo se organizirali z ekipo in narekovali tempo. Potem sem naredil svojo potezo, ki mi je uspela do cilja. Zmagal sem etapo in tudi generalno, še bolj sem pa vesel, da smo ekipno prvi v Pokalu narodov.«

Poleg zmagovalne majice je oblekel tudi majico najboljšega mladega kolesarja in pikčasto za najboljšega na gorskih ciljih.

V skupnem seštevku je drugo mesto osvojil Italijan Samuele Battistella z 41 sekundami zaostanka za Pogačarjem, Švicar Marc Hirchi pa je zaostal za 44 sekund.

Objavljeno: 03.06.2018