×

Pibernik na kriteriju Dauphine

Pibernik

V torek je bila na sporedu druga etapa jubilejne, 70. izvedbe Kriterija Dauphine, ki je tudi priprava za dirko po Franciji. Na dirki je en Slovenec, Luka Pibernik (Bahrain Merida).

Kriterij se je začel v nedeljo s prologom, katerega je najhitreje prevozil Michal Kwiatkowski. Pibernik je za njim zaostal za 41 sekund. V prvi etapi Pibernik ni imel sreče, vpleten je bil v skupinski padec, ki se je zgodil 18 kilometrov pred ciljem in etapo končal na 148. mestu. Zmago je v sprintu skupine osvojil Daryl Impey (Dimension Data), Pibernik pa je za zmagovalcem zaostal za osem minut in 52 sekund

Druga etapa od Montbrisona do Belleville en Beaujolaisa je bila dolga 180,5 kilometrov. Premagati so morali štiri vzpone tretje kategorije in enega četrte. Pibernik se je uvrstil na 106. mesto. Zmagal je Nemec Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe).

Vodstvo v skupnem seštevku je od Kwiatkowskega prevzel Južnoafričan Daryl Impey (Mitchelton-Scott).

Objavljeno: 05.06.2018