Skupaj 0.00 (€)
Garmin Fenix 5 Plus

Černe v Srbiji po prvi etapi na 4. mestu med mladimi kolesarji

Srbija _kk bled

133 kolesarjev se je pomerilo na prvi etapi dirke po Srbiji, ki je tokrat na sporedu že 58. Na dirki sta dve slovenski ekipi, KK Bled v sestavi Martin Koželj, Borut Ramšak, Matija Gregor Černe, Jakob Šmid, Luka Pajek in Matic Veber in Meblo Jogi Pro – Concrete v sestavi Robert Jenko, Jernej Furlan, Primož Obal, Uroš Repše in Simon Čibej. Najbolje se je v prvi etapi odrezal Černe, ki jo je končal na 10. mestu, med mladimi kolesarji pa zaseda 4. mesto.

Prva etapa je bila dolga 159 kilometrov.  Zelo vroča in razgibana trasa s startom in ciljen v Mionici je poskrbela za težko dirko. Zmagal je Argentinec German Nicolas Tivani (Trevigiani Phonix - Hemus 1896). V prvi dvajseterici, na 13. In 16. mestu sta končala še dva Slovenca, Veber in Obal.

Druga etapa od Banja Vrujcev do Požarevca, ki bo na sporedu v soboto, bo dolga 157 kilometrov.

Objavljeno: 08.06.2018