×

Roglič v cilju v času zmagovalca, Greipel do zmage

Greipel

Prva etapa dirke po Britaniji, dolga 175 kilometrov, se je končala z zmago Andréa Greipla (Lotto Soudal). Primož Roglič, ki vodi ekipo LottoNL-Jumbo, je v cilj prišel v času zmagovalca, na 82. mestu.

Nemec je zmagal v finalnem šprintu in drugi je bil Avstralec Caleb Ewan (Mitchelton-Scott) in tretji Kolumbijec Fernando Gaviria (Quick-Step Floors).

Na letošnji 15. izvedbi dirke po Britaniji, ko jo sestavlja osem etap, nastopajo številni zvezdniki. Med drugim sta na dirki zmagovalec dirke po Franciji Geraint Thomas (Sky) in njegov klubski kolega Chris Froome, za katerega se je med dirko po Franciji ugibalo, ali se bo celo udeležil dirke po Španiji. Na dirki je tudi Nemec Tony Martin (Team Katusha - Alpecin), Francoz Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors), lansko leto tretji v skupnem seštevku Švicar Küng Stefan (BMC Racing Team)…

Vsekakor pa je eden izmed favoritov tudi Primož Roglič, ki ga konec septembra čaka svetovno prvenstvo v  Innsbrucku na Tirolskem. Zmago na lanskoletni izvedbi dirke po Britaniji je lani osvojil njegov klubski kolega Lars Boom.

Objavljeno: 02.09.2018