×

Roglič ob zeleno majico, zmaga Poelsa

Roglič ob zeleno majico

Šesta etapa dirke po Britaniji je bila za Primoža Rogliča (LottoNL-Jumbo) malo manj uspešna. V zadnjem kilometru je zaostal in v skupnem seštevku iz prvega zdrknil na tretje mesto.

Na 168,6 kilometrski etapi je bil najmočnejši 30-letni Nizozemec Wout Poels (Sky). Drugo mesto je osvojil Francoz Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors), ki je prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Na drugo mesto je prišel zmagovalec etape Poels.

Pričakovano se je boj za prvo mesto razpletel na ciljnem vzponu na prelaz Whinlatter. Več kot tri kilometrski vzpon s sedem odstotnim naklonom je poskrbel za selekcijo pred ciljem. Tempo vodilne skupine, v kateri je bil tudi Roglič, je diktiral Bob Jungels (Quick-Step Floors), ki je pomagal klubskemu kolegu Alaphilippu. Francoz in Roglič sta prevzela vodstvo, kasneje se jima je iz ozadja priključil še Britanec Hugh Carthy. Z visokim tempom je izločil Rogliča. V zadnjem kilometru je popustil tudi Britanec, vodstvo pa je prevzel Nizozemec Poels in slavil etapno zmago.

Do konca dirke sta pred kolesarji še dve etapi. Roglič trenutno za vodilnim zaostaja za 32 sekund.

Objavljeno: 07.09.2018