×

Mohorič v Toskani končal v prvi deseterici

Matej Mohorič

Danes so se v Italiji na 90. izvedbi dirke Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini pomerili tudi Slovenci. V prvo deseterico, na 7. mesto, se je uvrstil Matej Mohorič (Bahrain Merida).

Trasa, dolga slabih 200 kilometrov, je ustrezala Mohoriču, sicer pa so v ekipi Bahrain Merida stavili še na Domenica Pozzoviva in Giovannija Viscontija, ki sta se uvrstila na tretje in četrto mesto. Kljub temu, da so bili v prvi deseterici kar trije člani Bahrain Meride, si je zmago priboril član Skya, Italijan Gianni Moscon, drugi pa je bil Francoz Romain Bardet (AG2R La Mondiale). Zmagovalec se je na dirke vrnil nedavno, saj je zaradi besa na dirki po Franciji, ko je udaril Elieja Gesberta, dobil 6-tedenski suspenz. Očitno je v odlični formi pred svetovnim prvenstvom, na katerega se pripravljajo tudi Mohorič, Polanc in Novak.

Dirko je odločil dolg vzpon na goro Monte Serra, na katero so se povzpeli kar trikrat, sledil pa je 11 kilometrski spust. Na dirki so bili tudi Kristijan Koren in Domen Novak (oba Bahrain Merida) ter Jan Polanc (UAE-Team Emirates).

Poleg Mohoriča je dirko končal le Polanc na 82. mestu.

V četrtek se bodo pomerili na dirki Coppa Sabatini - Gran Premio Città di Peccioli, kjer se bodo prav tako borili za čim višja mesta.

Objavljeno: 19.09.2018