×

Roglič v cilju v prvi zasledovalni skupini

Rogla

Danes je bila na sporedu italijanska klasika, 98. izvedba dirke Tre Valli Varesine ekstra kategorije, dolga 212 kilometrov, kjer sta izmed Slovencev dirkala Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) in Kristijan Koren (Bahrain Merida).

Tokrat je bilo vreme precej bolj prijazno kot na dirki Giro dell' Emilia, kjer je najuspešnejši slovenski rezultat zabeležil Roglič na sedmem mestu. Start je gostilo mesto Saronno, dirka je potekala ob jezerih Varese in Comabbio. Cilj je bil v Vareseju, glavnem mestu istoimenske pokrajine. Po 80-ih kilometrih dirke je kolesarje čakal 12,7 kilometrski krog, ki so ga prevozili šestkrat, zadnja dva kroga pa so morali prevoziti še vzpon, kjer naklon na določenih delih presega 16%.

Primož Roglič v cilj prišel 13 sekund za zmagovalcem, Latvijcem Tomsem Skujiņšem (Trek – Segafredo) v prvi zasledovalni skupini, kjer je bil med aktivnejšimi kolesarji. V cilj je prišel na 22. mestu. V zasledovalni skupini je bil tudi Korenov kapetan Vincenzo Nibali, Koren pa dirke ni končal.

Drugo mesto je osvojil Thibaut Pinot (Groupama - FDJ), tretje pa Peter Kennaugh (BORA - hansgrohe).

V soboto Rogliča, ki je še vedno v dobro pripravljenosti, čaka dirka v Lombardiji iz Bergama do Coma, dolga 241 kilometrov. Na dirki bosta tudi Matej Mohorič (Bahrain Merida) in Simon Špilak (Katusha-Alpecin).

Objavljeno: 09.10.2018