×

Skok in Omerzel uspešno nastopata na olimpijskih igrah mladih

OI

Mlada slovenska kolesarja Anže Skok in Aljaž Omrzel sta na olimpijskih igrah mladih v Buenos Airesu v Argentini, kjer je za njima že nekaj opravljenih preizkušenj.

V soboto sta se pomerila v ekipni vožnji na čas. Osvojila sta 8. mesto. Zmago si je prislužila ekipa Kazastana, druga je bila ekipa Luksemburga in tretja ekipa Danske.

V nedeljo ju je čakala cestna vožnja, kjer se je Anže Skok uvrstil v prvo deseterico, na deveto mesto, Aljaž Omrzel je bil 25. Oba sta v cilj 63,9 kilometrske krožne preizkušnje prišla v prvi skupini, ki je lovila ubežnika, Kazahstanca Gleba Brusssenskiya in Luksemburžana Arturja Kluckersa. Vodilna dvojica je bila premočna za zasledovalce, zmago je osvojil Kazahstanec. V šprintu glavnine pa je bil najhitrejši Argentinec Yoel Agustin Vargas.

V ponedeljek so se pomerili v eliminatorju. Kvalifikacije sta naša predstavnika končala na 20. in 26. mestu. Uvrstitev v osmino finala je za las zgrešil Omrzel, Skok ga je v boju s tremi sotekmovalci končal na tretjem mestu in se ni prebil v četrtfinale. Zmagal je Britanec Harry Birchill.

Trenutno je Slovenija uvrščena na 15. mesto.

Pred slovenskima predstavnikoma sta še dve preizkušnji. V torek je na vrsti kratki kros, kjer so bo v kvalifikacijah najprej pomeril Omerzel, potem pa še Skok. V sredo pa ju čaka še kriterij.

Objavljeno: 15.10.2018