X
Skupaj 0.00 (€)

Ekipa Ljubljana Gusto Xaurum na kriteriju na Japonskem

LGX

Japonski pokal se je začel v mestu Utsunomiya s kriterijem, ki je na sporedu dan pred cestno dirko. Odpeljala ga je tudi ekipa Ljubljana Gusto Xaurum.  v sestavi Tadej Pogačar, Žiga Ručigaj, Žiga Jerman, Viktor Potočki in Tomothy Guy.

Kolesarji so se pomerili v kriteriju dolžine 33,8 kilometrov v 15. krogih. Zmago je osvojil John Degenkolb (Trek - Segafredo), drugi je bil Cameron Scott (Australian Cycling Academy - Ride Sunshine Coast) in tretji Marco Canola (Nippo Vini Fantini - Europa Orvini).

Žiga Jerman je osvojil 28. mesto, Tadej Pogačar je bil 43., osvojil pa je tudi nagrado za vmesni šprint.

V nedeljo bo na sporedu cesta dirka, dolga 144 kilometrov.

Objavljeno: 20.10.2018