×

Jan Polanc in Tadej Pogačar v prvi deseterici

Jan Polanc in Tadej Pogačar

Tretja etapa dirke po Avstraliji Santos Tour Down Under  se je odlično končala za Jana Polanca in Tadeja Pogačarja. Zmago je osvojil Peter Sagan.

Etapa je potekala od Lobethala do Uraidle, kjer je bil lani cilj četrte etape in je prav tako slavil Sagan (Bora-hansgrohe).  146,2 kilometrska etapa se je končala z rahlim ciljnim vzponom, ki ga je najprej napadel lanski zmagovalec dirke Daryl Impey (Mitchelton-Scott), sledili pa so mu najhitrejši. Svoje mojstrstvo je ponovno pokazal Sagan, ki je v boju z Luisom Leonom Sanchezem ciljno črto prečkal prvi. Tretje mesto je osvojil Impey.

How close was that finish? THIS close ???? #TourDownUnder pic.twitter.com/knXnvolJ2R

Jan Polanc in Tadej Pogačar sta ostala med najboljšimi. Polanc je ciljno črto prečkal šesti in osvojil 7 bonus točk, dve mesti za njim pa je v cilj prišel Pogačar in osvojil 3 bonus točke.

Tako sta se v skupni razvrstitvi pomaknila precej višje, Polanc je kot najhitrejši član UAE ekipe na 7. mestu, Pogačar na 23. Vodilni ostaja Patrick Bevin (CCC Team), ki je etapo končal na 5. mestu, sekundo za njim pa je Peter Sagan.

Tudi jutrišnja etapa zna biti pisana na kožo našima kolesarjema, zato bo ponovno razburljivo.

Objavljeno: 17.01.2019