×

Tour of Oman: Polanc pred zadnjo etapo na šestem mestu

Jan Polanc

Jan Polanc (UAE Team Emirates) je v peti, kraljevski etapi, dolgi 152 kilometrov, v cilj pripeljal na 7. mestu. Zmago je osvojil Alexey Lutsenko (Astana).

Lutsenko, ki je na dirki dosegel tri etapne zmage, je zmago posvetil svoji ženi, ki je imela lani decembra spontani splav in izgubila dvojčka.

»S temi tremi zmagami želim spoštovati vse tri. Moja žena in jaz sva preživela zelo težko obdobje. Ekipa me je v tem obdobju ves čas podpirala in vesel sem, da jih lahko nagradim tudi za to.«

Z odlično vožnjo se je povzpel na 6. mesto v skupnem seštevku, pri čemer je za Kazahstancem, ki je tudi vodilni v skupnem seštevku, zaostal za 23 sekund. Kapetan njegove ekipe, Rui Costa je osvojil 4. mesto, ki ga zaseda tudi v skupnem seštevku.

Drugo mesto v najtežji etapi je osvojil Francoz Fabien Grellier (Direct Energie), eden od ubežnikov. Tretji pa je v cilj z zaostankom 11 sekund pripeljal Domenico Pozzovivo (Bahrain Merida), ki je v skupnem seštevku na drugem mestu. Tretji je Španec Jesus Herrada (Cofidis, Solutions Crédits).

Domen Novak in Kristijan Koren sta v cilj prišla na 72. in 85. mestu. V skupnem seštevku je Koren uvrščen na 42. in Novak na 51. mesto.

V zadnji etapi, dolgi 135,5 kilometrov, se pričakuje šprint glavnine.

Objavljeno: 20.02.2019