×

Roglič še naprej v rdečem, Valverde do zmage v tretji etapi

Primož Roglič

V tretji etapo dirke po Združenih arabskih emiratih je zmagal Španec Alejandro Valverde. Primož Roglič je z drugim mestom ubranil rdečo majico.

Gorska etapa, dolga 179 kilometrov, se je zaključila s ciljnim vzponom na 10,8 kilometrski Jebel Hafeet. Kolesarje je grelo prijetnih 20OC, vendar pa jim je vožnjo oteževal veter, ki je pihal 21 km/h. Pred zaključnim vzponom ni bilo večjih pobegov, glavnina je vozila skupaj. Dirko je nadzorovala in tempo držala Rogličeva ekipa.

Primož Roglič je dan pred etapo napovedal:

»Iztisnil bom iz sebe vse, kar imam. Na ta klanec še nisem šel. Težko rečem, kaj se bo zgodilo.«

In res je v cilj prišel le za svetovnim prvakom iz Innsbrucka, kolesarjem ekipe Movistar Alejandrom Valverdejem, ki je imel tekmece ves čas pod nadzorom in do cilja ni dopustil presenečenj. Tretje mesto je osvojil David Gaudu (Groupama – FDJ), ki je tako kot Roglič v cilj prišel v času zmagovalca.

Kar nekaj kolesarjev visokega tempa do vrha ni zdržalo. Eden takih je bil tudi Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida).

Primož Roglič ima pred četrto etapo 14 sekund prednosti pred Valveredjem, 39 sekund zaostanka pa ima trenutno tretjeuvrščeni Gaudu.

Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) je etapo zaključil na 79. mestu, Jan Tratnik (Bahrain Merida) pa je bil 128.

Objavljeno: 26.02.2019