×

Roglič ostaja na vrhu, etapo dobil Viviani

Rogla

Sprintersko peto etapo na dirki po Združenih arabskih emiratih je osvojil Italijan Elia Vivani (Deceunick-Quick Step). Primož Roglič (Jumbo-Visma) je zadržal rdečo majico vodilnega v skupnem seštevku.

Etapa se je končala s sprintom glavnine. Dolga je bila 181 kilometrov, kolesarje pa je oviral veter in puščavski pesek. Drugo mesto je osvojil Kolumbijec Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates), tretje pa Nemec Marcel Kittel (Team Katusha - Alpecin).

V skupnem seštevku na vrhu ni prišlo do sprememb. Vodi Primož Roglič, ki je danes v cilj prišel varno v glavnini na 40. mestu, pred Špancem Alejandrom Valverdejem, tretji je Francoz David Gaudu.

Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) je v cilj prišel na 37. mestu, Jan Tratnik (Mitchelton-Scott) pa je bil 113.

Kolesarje jutri čaka odločilna etapa, ki bo odločila o končnem zmagovalcu.

Objavljeno: 28.02.2019