×

V Emiratih skupna zmaga Primoža Rogliča

Primož Roglič

Zadnja etapa dirke po Združenih arabskih emiratih se je končala s finalnim šprintom, ki ga je dobil Irec Sam Bennett (BORA - hansgrohe), skupno zmago pa je ubranil Primož Roglič (Jumbo-Visma).

"Danes je bil veter zelo močen. Zaradi tega je bila na začetku kar živčna dirka. A končali smo jo tako, kot smo začeli. Pokazali smo, da smo zelo močni in zelo smo veseli, da smo domov prinesli rdečo majico,« je povedal Primož Roglič.

V boj za zmago se je na današnji, 145 kilometrski etapi, podal tudi Luka Mezgec (Mitcehlton-Scott), ki je v cilj pripeljal na osmem mestu. Drugo mesto je osvojil Kolumbijec Fernando Gaviria (UAE), tretje pa Avstralec Caleb Ewan (Lotto Soudal).

Roglič niti v zadnji etapi ni dopuščal presenečenj in je v cilj prišel na 26. mestu v času zmagovalca. Že v prvi etapi, ko je bil na vrsti ekipni kronometer, je prvi prečkal ciljno črto in oblekel rdečo majico vodilnega, ki jo je obdržal skozi celo dirko.

»Zelo lepo je tako začeti sezono. Zelo trdo smo trenirali in lepo je, da sem bil takoj uspešen,« je povedal.

Jan Tratnik (Bahrain-Merida) je v cilj zadnje etape prišel 128, skupno pa se je uvrstil na 64. mesto. Mezgec pa je končal na 72. mestu v skupnem seštevku.

Drugo mesto v skupnem seštevku je osvojil svetovni prvak Španec Alejandro Valverde (Movistar), ki je zaostal za 31 sekund, za 44 sekund pa zaostal tretjeuvrščeni Francoz David Gaudu (Groupama - FDJ).

Objavljeno: 02.03.2019