×

Bujakova v prvi dvajseterici na prvi belgijski klasiki

BTC CiTY Ljubljana

V Belgiji so v soboto organizatorji pripravili spektakularno predstavitev moških in ženskih ekip pred prvo dirko belgijskega koledarja Omloop het Nieuwsblad. Na dirki je bila tudi ekipa BTC City Ljubljana v postavi Eugenia Bujak, Urška Žigart, Urša Pintar, Monique Van De Ree, Anja Longyka in Maaike Boogaard.

Na velodromu v Gentu, kjer so se predstavile ekipe, se je zbralo ogromno kolesarskih navdušencev. Ženska elita kolesark je nastopila na 123 km trasi petimi odseki kock in desetimi vzponi. Na startu so se zbrala praktično vsa imena svetovnega ženskega kolesarstva. Dirka je bila zaradi težavnosti zelo selektivna.

Zmago je osvojila Nizozemka Chantal Blaak (Boels - Dolmans Cycling Team). Iz ekipe BTC City Ljubljana se je najbolje odrezala Bujakova, ki je v cilj prišla v času drugo uvrščene in zasedla 19. mesto, kar je po nedavno preboleni bolezni spodbuden dosežek. Dirka je bila usodna za Pintarjevo, saj si je pri narodnem padcu zlomila dlačno kost in končala dirko v bolnici. Dirko je na 84. mestu končala tudi Žigartova, za vse ostale članice je bila dirka pretežavna.

Objavljeno: 03.03.2019