×

Padci na belgijski klasiki, kaj se obeta v nedeljo?

Flandrija

Kolesarska karavana se je v sredo v Belgiji preselila v Roeselare, kjer je bil štart 74. izvedbe belgijske klasike Dwars door Vlaanderen. Dirke so se udeležili tudi Slovenci Matej Mohorič, Jan Tratnik, Kristijan Koren, Luka Pibernik (vsi Bahrain-Merida) in Luka Mezgec (Mitchelton-Scott), zmago je osvojil Nizozemec Mathieu Van der Poel (Corendon - Circus).

Na ženski različici dirke pa so tekmovale tudi predstavnice ekipe BTC City Ljubljana. Do cilja je prišla le njihova predstavnica Mia Radotić na 41. mestu,  Zmago je osvojila Nizozemka Ellen van Dijk (Trek-Segafredo Women).

Dirka članov je bila dolga 182,8 kilometrov in je bila pričakovano zelo selektivna. Zmagal je svetovni prvak v ciklokrosu in državni prvak na cesti Van der Poel, ki je po petih letih ponovno pripeljal zmago Nizozemski. V ciljni ravnini je bil najhitrejši izmed petih kolesarjev. Nizozemec je kot glavni cilj začetka sezone omenjal prav belgijske klasike, zmago pa si želi kronati tudi na dirki po Flandriji, čeprav ve, da kot novinec na dirki nima izkušenj. Drugo mesto je osvojil Francoz Anthony Turgis (Direct Energie), tretje pa Luksemburžan Bob Jungels (Deceuninck - Quick Step).

Ciljni sprint:

Padec v glavnini:

Petnajsto mesto je osvojil Matej Mohorič, ki dokazuje dobro formo pred nedeljsko dirko po Flandriji. Za zmagovalcem je zaostal za 19 sekund. Jan Tratnik je bil 33., Luka Mezgec je zasedel 94. mesto, Kristijan Koren in Luka Pibernik pa sta v cilj prišla na 103. in 104. mestu.

Dirka je bila sicer kar dvakrat nevtralizirana. Najprej je prišlo do padca v dirki članic, ki so štartale prve. Med vpletenimi sta bili tudi članici BTC City Ljubljana Maaike Boogard in Hanna Nilsson. Padec je povzročil zaostanek glede na časovnico, zato so prekinili tudi dirko članov. Drugič pa so nevtralizirali dirko, da so ponovno vzpostavili prednost ubežnikov.

V nedeljo se z dirko po Flandriji obeta največji belgijski spektakel. Zmagovalec si lahko v Belgiji obeta večno slavo, prestižni naslov pa si lahko obeta le eden. Zmago bo branil Nizozemec Niki Tepstra (Direct Energie). Na dirki, ki jo vsako leto zaznamujejo številni padci, pa bo tudi vsa elitna zasedba kolesarjev, svetovni prvak Aleandro Valverde, nekdanji zmagovalc Peter Sagan, Aleksander Kristoff in Greg Van Avermaet, Philippe Gilbert

Na štartni listi so trenutno tudi vsi Slovenci, ki so dirkali na klasiki Dwars door Vlaanderen.

Objavljeno: 04.04.2019