×

Rogla do zmage tudi v kraljevski etapi

Roglič

Primož Roglič na dirki po Romandiji kaže odlično pripravljenost pred dirko po Italiji. Ponovno je osvojil najvišjo stopničko, kar je njegova druga etapna zmaga na dirki, zabeležil je še eno drugo in eno tretje mesto, v drugi etapi pa je v cilj prišel varno v glavnini.

Četrta, kraljevska etapa dirke po Romandiji je bila zaradi slabega vremena skrajšana za 70 kilometrov. Organizatorji so se zaradi nizkih temperatur in možnosti sneženja na prelazu Mosses odločili, da se kolesarji nanj ne povzpnejo. Etapa je bila dolga 107 kilometrov, končala pa se je z vzponom na Torgon, smučarsko središče v švicarskih Alpah.

Kljub skrajšani etapi je bila četrta etapa zahteven preizkus za že utrujene noge kolesarjev in pokazatelj pripravljenosti za prihajajočo dirko po Italiji. Dirko so ves čas kontrolirali v ekipi Lotto-Visma.

Osem kilometrov pred ciljem sta bila v pobegu dva kolesarja, sledila pa sta jima Roland Thalmann (Team Vorarlberg Santic) in Simon Špilak (Katjusha-Alpecin). V glavnini so bili najbolj aktivni člani ekipe Groupama – FDJ, skupaj z zmagovalcem tretje etape Davidom Gaudujem.

Pobeg je bil neuspešen, saj so bili ubežniki pet kilometrov pred ciljem ujeti. Tri kilometre do ciljne črte se je za pobeg odločil Gaudu, vendar so bili ob njem vsi najboljši. Roglič (Team Jumbo-Visma) je napadel dobra dva kilometra pred ciljem, odlično tempiral sprint in prišel do nove etapne zmage.

Drugi je bil Riu Costa (UAE-Team Emirates), tretji pa Geraint Thomas (Team INEOS).

Na 12. mestu je v cilj prišel Simon Špilak, ki je za najhitrejšimi zaostal za 19 sekund. V skupnem seštevku je napredoval na rep deseterice.

Vodilni v skupnem seštevku ostaja Primož Roglič, ki je z etapno zmago povečal prednost pred zasledovalci. Na drugem in tretjem mestu je po četrti etapi prišlo do menjave, drugo mesto pripada Costi, ki za Rogličem zaostaja za 12 sekund, za 16 pa za njim zaostaja Gaudu.

Jan Tratnik je v cilj prišel na 93. mestu, mesto za njim pa je osvojil Luka Pibernik (oba Bahrain Merida). V skupnem seštevku sta umeščena mesto više.

Objavljeno: 04.05.2019